Student Academic Achievement Awardees

2003 - 2004

Connie M. McGough, Anthropology, Cum Laude
Donna M. Aguilar, Economics, Summa Cum Laude
Suzanne J. Hollingsworth, Environmental Studies, Magna Cum Laude
Guadalupe Grimaldi, Ethnic Studies, Summa Cum Laude
Courtney D. Haueter, Family and Consumer Sciences, Summa Cum Laude
Pearl E. Beavers, Gerontology, Cum Laude
Sarah C. Brown, Government, Summa Cum Laude
Rosemary A. Crowther, Liberal Studies, Summa Cum Laude
Blia Vue, Social Sciences, Summ Cum Laude
Alicia R. Blair, Sociology, Magna Cum Laude

2002 - 2003

Holly Anderson, Anthropology, Cum Laude
Anne Bollinger, Family and Consumer Sciences, Magna Cum Laude
Kimberly J. Cobb, Anthropology, Summa Cum Laude
Hyrum Doegey, Economics, Summa Cum Laude
Leonard Hoffman, Social Science, Cum Laude
Debra J. Kalhor, Ethnic Studies, Magna Cum Laude
Theresa McPeek, Gerontology, Cum Laude
Jon Ortiz, Government, Summa Cum Laude
Carmen Pereira, Environmental Studies, Magna Cum Laude
Cristine Renda, Liberal Studies, Cum Laude
Melanie Tabak, Psychology, Cum Laude
Shannon Wyllie, Sociology, Magna Cum Laude

2001 - 2002

Lisa Borgogno, Social Sciences, Summa Cum Laude
Jennifer Clausse, Economics, Summa Cum Laude
Kathryn Ensminger, Family and Consumer Sciences, Summa Cum Laude
James T. Harry, Government, Summa Cum Laude
Anson Houghton, Gerontology, Magna Cum Laude
Douglas Hunter, Economics, Summa Cum Laude
Jaclyn Kleinfeldt, Psychology, Summa Cum Laude
Britte Livingston, Sociology, Summa Cum Laude
Jennifer Mattson, Liberal Studies, Summa Cum Laude
Monica Sencil, Ethnic Studies, Magna Cum Laude
Virginia Diane Troxel-Spence, Women's Studies, Summa Cum Laude
Louise Villalba, Anthropology, Cum Laude
Maria Wong, Environmental Studies, Magna Cum Laude

2000 - 2001

Nancy Beland, Family and Consumer Sciences, Cum Laude
Silke Bradford, Social Sciences, Cum Laude
Courtney Fea, Psychology, Summa Cum Laude
Pamela Flores, Ethnic Studies, Magna Cum Laude
Tasha Hamilton, Sociology, Magna Cum Laude
Maha Kalush, Government, Summa Cum Laude
Jennifer Le Boeuf, Economics, Magna Cum Laude
Jennifer Murphy, Anthropology, Magna Cum Laude
Terri Paul, Gerontology, Cum Laude
Jessica Smith, Environmental Studies, Magna Cum Laude
Kathy Weir, Dietetics, Summa Cum Laude
Tiffany Whelden, Liberal Studies, Summa Cum Laude

1999 - 2000

Brodie Azevedo, Social Science, Magna Cum Laude
Teresa M. Becher, Government, Summa Cum Laude
Amanda C. Borgett, Special Major, Magna Cum Laude
Shannon D. Dixon, Family and Consumer Sciences, Cum Laude
Kelly Kerrigan, Liberal Studies, Magna Cum Laude
Jennifer Nitrio, Ethnic Studies, Magna Cum Laude
Deyla S. Tappan, Anthropology, Summa Cum Laude
Barbara L. Young, Sociology, Summa Cum Laude

1998 - 1999

Kendall Bader, Government, Magna Cum Laude
Cynthia English, Social Science, Cum Laude
Toni Forni, Sociology, Summa Cum Laude
Mirjana Milenkovic, Economics, Summa Cum Laude
Janice Pinero, Environmental Studies, Summa Cum Laude
Susie Press, Family & Consumer Sciences, Magna Cum Laude
Laura Quezada, Ethnic Studies, Summa Cum Laude
Geraldine Yap, Liberal Studies, Summa Cum Laude